Floor Gres to jedna z pięciu fabryk, która wchodzi w skład znamienitej, włoskiej grupy Florim Ceramiche. Projektanci płytek Floor Gres słyną z tego, że wyznaczają światowe trendy. Do produkcji płytek marka wykorzystuje najnowocześniejsze, innowacyjne technologie. W ten sposób powstaje szeroki wachlarz różnorodnych płytek, w tym unikatowa kolekcja imitująca kamień Floor Gres Stontech 4.0.

Nie tylko wybitna estetyka – wyjątkowe właściwości płytek Floor Gres Stontech 4.0

Gres jest tak bardzo popularny ze względu na specyficzne właściwości, które często dają mu wyraźną przewagę nad innymi materiałami. Unikalne płytki Stontech 4.0 są wyjątkowo trwałe, odporne na wilgoć, ścieranie oraz na wszelkie uszkodzenia i zarysowania. Z tego względu są one idealną opcją do łazienek i kuchni. Mrozoodporność sprawia, że gres z powodzeniem stosować również można na zewnątrz budynku. Jest to wysokiej jakości wykończenie dla wymagających estetów, które przetrwa w niezmienionym stanie przez długie lata. Gres Florim Stontech 4.0 imitujący kamień dorównuje swoją trwałością naturalnym płytkom kamiennym. A jeśli chodzi o płytki gresowe nawiązujące wizualnie do marmuru to śmiało można stwierdzić, że są one dużo bardziej praktyczne od naturalnego wzorca. Za wyborem gresu imitującego kamień często przemawia także aspekt ekonomiczny. Płytki gresowe Stontech łatwo jest utrzymać w czystości. Jest to materiał nie podatny na zabrudzenia.

Oferta płytek z kolekcji Floor Gres Stontech 4.0 jest bardzo bogata. Płytki imitujące kamień mogą różnić się między sobą wykończeniem, wzornictwem, kolorystyką, formatem oraz grubością. Decydując się na gresowe płytki Stontech klienci mają do wyboru bardzo eleganckie wykończenie polerowane o wysokim połysku, matowe oraz antypoślizgowe strukturalne. Płytki polerowane prezentują się majestatycznie jednak trzeba mieć na uwadze to, że po zmoczeniu taka powierzchnia jest bardzo śliska. Na podłogi warto więc wybierać bezpieczne wykończenie Stontech 4.0 antypoślizgowe.

Płytki gresowe Stontech cechują się także różną grubością. Najcieńsze są płytki wielkoformatowe. Bardzo trwały, grubszy gres 20 mm można z powodzeniem stosować również w warunkach zewnętrznych. Wszystkie płytki z linii Florim Stontech posiadają rektyfikowane krawędzie. Oznacza to, że zostały poddane procesowi rektyfikacji polegającemu na mechanicznym ścięciu oraz zeszlifowaniu krawędzi. Dzięki takiej obróbce płytki Floor Gres Sontech 4.0 posiadają niemal identyczne rozmiary, z dokładnością do 0,2 mm. Jest to bardzo ważna kwestia z punktu widzenia układania płytek.

Wyszukana kolekcja Stontech 4.0 – najmodniejsze aranżacje wnętrz

Gresowe płytki Stontech 4.0 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby odpowiadać na potrzeby najbardziej stylowych i bestsellerowych projektów. Bardzo modne są dziś wielkoformatowe płytki imitujące kamień. Optycznie powiększają przestrzeń i czynią ją luksusową. Kolekcja Stontech jest tak bogata, że każdy odnajdzie tutaj ulubioną stylistykę. W łazienkach gresem imitującym kamień wyłożyć można podłogę oraz wszystkie ściany lub tylko pewne fragmenty powierzchni. W ekskluzywnym salonie i hallu projektanci wnętrz zalecają stylizowaną na kamień podłogę i/lub jedną ze ścian.

Jak wykorzystać we wnętrzu płytki Floor Gres Stontech 4.0 imitujące marmur?

Majestatyczne, jasne płytki Stontech przypominające marmur to propozycja nie tylko dla amatorów luksusowych stylizacji glamour. Rozświetlone aranżacje o jasnych barwach są niezwykle pożądane na niedużych metrażach. Świetną opcją w łazience jest łączenie białego marmuru na ścianie z ciemną, nie koniecznie imitującą kamień podłogą. W cenie są dziś nietuzinkowe stylizacje eklektyczne, gdzie jasny marmur spotyka się na przykład z ciemnobrązowym drewnem albo nawet z betonem.

FAQ:

Jakie płytki z linii Stontech 4.0 będą pasowały do aranżacji industrialnej?

Z nietuzinkową kolekcją Florim Stontech 4.0 jak najbardziej możliwe jest stworzenie klimatycznego wnętrza industrialnego. Tutaj matowe, grafitowe lub czarne płytki gresowe imitujące kamień mogą z powodzeniem zostać połączone z ciemnym drewnem, betonem albo z cegłą. Przykładem modernistycznego wnętrza nawiązującego do loftu i stylu scandi jest z kolei fuzja ciemnego, imitującego kamień gresu Stontech na ścianie z jasną, drewnianą podłogą.

Czy płytki Floor Gres Stontech 4.0 będą pasowały do stylizacji Eco?

W przytulnych, kojących wnętrzach botanicznych i ekologicznych świetnie odnajdą się płytki Florim Stontech o ciepłych barwach ziemi. Będą to na przykład jasno beżowe płytki imitujące piaskowce. Wykorzystać je również można w ekskluzywnych łazienkach nawiązujących do stylistyki skandynawskiej. Tak właśnie powstają eklektyczne aranżacje na miarę lat 20. XX w.

Wyświetlanie 1–50 z 114 wyników