Jednym z głównych obecnie trendów w aranżacji wnętrz jest styl industrialny. Jego podstawą jest stworzenie dużej, otwartej przestrzeni nawiązującej do dawnych zakładów produkcyjnych, którą wypełnia się minimalistycznymi, często historycznymi, dodatkami. Ten designerski styl jest wyjątkowym połączeniem starego z nowym. Można go zaaranżować zarówno w budynku poprzemysłowym przerobionym na apartamenty, w kamienicy, jak i w bloku wybudowanym niedawno przez dewelopera. Zależy to tylko i wyłącznie od fantazji osoby projektującej wnętrze. Aby styl w pomieszczeniu był spójny wszystkie detale, włącznie z okładzinami ściennymi i podłogowymi, powinny do niego nawiązywać.

Główne cechy stylu industrialnego

Styl industrialny cechują stonowane barwy, dużo jest w nim odcieni beżu, brązu i szarości – kolorów neutralnych, stanowiących idealne tło dla wyjątkowych dodatków. Dominują materiały naturalne, beton, drewno, ale też metal – w końcu nawiązuje on do przemysłu. Materiały nie są poddane obróbce – ich wygląd jest raczej surowy a format duży, wręcz jak największy. Do tego geometryczne kształty – ich nie może zabraknąć w żadnym industrialnym pomieszczeniu. Wszystkie te cechy posiadają dostępne na naszej stronie płytki gresowe z kategorii industrial włoskiego producenta Floor Gres.

Włoskie płytki Floor gres industrial – najnowsze trendy w aranżacji

Włoski producent Floor Gres w swojej ofercie posiada kolekcję gresów industrialnych. Są to płytki cementowe w najczystszej i najbardziej surowej formie. Wykonana z delikatnej kamionki porcelanowej, kolekcja Industrial wyróżnia się szeroką gamą kolorów, różnymi rozmiarami i grubością oraz rodzajem wykończenia powierzchni. Gres industrial jest efektowny i atrakcyjny w każdym kontekście architektonicznym.

Dostępne kolory gresu wpisują się dokładnie w styl industrialny. Brązy i szarości, imitacja betonu oraz przyciągające wzrok organiczne kształty dają zupełnie nowy pomysł na przestrzeń. Rozmiary wahają się od najmniejszych 30 x 30 aż do wielkoformatowych 160 x 320, które stworzą fantastyczny efekt. Grubość płytek oscyluje miedzy 6 a 20 mm.

Floor Gres industrial ivory – piękne płytki w kolorze kości słoniowej

W tej kategorii znajdują się płytki w niezwykle eleganckim i ponadczasowym kolorze kości słoniowej. Każda płytka może mieć wykończenie matowe, satynowe lub strukturalne. Powierzchnia matowa pochłania światło, satynowa jest miękka w dotyku, a struktura – to powierzchnia z wyczuwalnymi na powierzchni grudkami. Płytki industrial ivory to płytki rektyfikowane. Dzięki szerokiemu zakresowi rozmiarów na pewno wybierzesz te pasujące do Twojego wnętrza. Jasne płytki ivory optycznie powiększą każde pomieszczenie.

Floor Gres industrial plomb – ołowiany kolor dla odważnych

Kolejną wersją kolorystyczną kolekcji industrial jest kolor ołowiu – czyli głęboka szarość. Będzie się ona nadawała do podkreślenia pojedynczych fragmentów ścian lub wnęk albo do większych powierzchni w przestronnych przestrzeniach. W kolekcji industrial znajdziesz także połączenie koloru ołowiu z innymi kolorami, np. stalowym we wzorach geometrycznych.

Floor Gres industrial sage soft – uniwersalność zastosowania

Płytka sage soft to płytka wysoce uniwersalna. Będzie ona idealnym wyborem dla tych, którzy chcą wprowadzić elementy wystroju industrialnego, ale nie są przekonani do bardzo surowych i naturalistycznych okładzin. Nawiązuje ona do struktury i koloru betonu, ale w łagodnej formie. Może być także elementem tonującym we wnętrzu inne, bardziej surowe materiały.

FAQ:

1. Czy płytki gresowe Floor Gres można stosować także na ścianie?

Tak, nasze płytki gresowe z kategorii industrial można położyć na podłodze i na ścianie. Wspaniały efekt uzyskasz poprzez połączenie kilku różnych płytek z tej samej kolekcji.

2. Czy płytki gresowe mogą być zastosowane do ogrzewania podłogowego?

Oczywiście, że tak. Nasze płytki idealnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym, nie ulegają odkształceniu i długo utrzymują ciepło.

3. Co oznacza, że krawędź płytki jest rektyfikowana?

Każda krawędź płytki jest dodatkowo szlifowana w ostatnim etapie produkcji, dzięki czemu każda płytka z osobna ma praktycznie ten sam wymiar, a krawędzie jej są ostre.

Wyświetlanie 1–50 z 149 wyników