Płytki lastryko

Lastryko płytki

Od 2016 roku płytki gresowe ze wzorem lastryko zdobywają coraz większą popularność w Polsce i na świecie. Dzieje się to równolegle ze wzrostem popularności prawdziwego terrazzo, które jednak jest znacznie mniej wygodne w codziennym użytkowaniu. Gres lastryko to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie – zachowuje bowiem użyteczność płytek gresowych dając jednocześnie efekt bardzo zbliżony do prawdziwego lastryko czy terrazzo.

Czy to dobry wybór do łazienki?

Czy to dobry pomysł, aby wykorzystać takie płytki w łazience? Jak najbardziej. W miejscach narażonych na występowanie dużej wilgoci lepiej zrezygnować z prawdziwego lastryko na bazie betonu. Oczywiście, są na rynku firmy które potrafią z prawdziwego terrazzo zrobić nawet blaty łazienkowe, lecz zawsze wymagają one specjalnej pielęgnacji (jeżeli intersuje Cię prawdziwe, włoskie lastryko to skontaktuj się z nami – chętnie przedstawimy Ci naszą ofertę). Z tego powodu najlepiej zdecydować właśnie na płytki ze wzorem lastryko w łazience – woda im niestraszna.

Płytki lastryko 60×60 czy większe?

Na posadzkę najczęściej wybierane są płytki kwadratowe, nieco rzadziej prostokątne. To dobry pomysł, sprawdzony w wielu projektach i wnętrzach. Oczywiście, na większych powierzchniach można wziąć pod uwagę większe formaty, takie jak 120x120cm. Tak duże formaty dostępne są tylko u najbardziej wiodących producentów, jak np. Grupa Florim. Na ściany najczęściej wybierane są płytki 60×120 lub, w przypadku mniejszych pomieszczeń może to spokojnie być format 30×60. Warto zwrócić uwagę na to, aby było możliwe dopasowanie fug pomiędzy płytkami na ścianie do tych na podłodze. Z tego samego powodu warto korzystać z płytek od tego samego producenta zarówno na posadzce jak i na ścianach.

Q&A

W ten sposób popularnie nazywa się płytki gresowe ze wzorem lastryko / terrazzo. Nie mają one jednak wiele wspólnego z prawdziwym lastryko na bazie betonu, oczywiście oprócz zbliżonego wyglądu.

Zdecydowanie nie, w ofercie naszego sklepu jest wiele kolekcji z kolorowymi i bardzo odważnymi płytkami lastryko.

Zdecydowanie, w naszym sklepie mamy w ofercie płytki lastryko od takich firm jak Tubądzin oraz Nowa Gala / Cerrad.